четврток, март 05, 2015 Скопје 07:26

Македонија

Архивска фотографија.

Нови протести за оставка на Тодоров во Велес

Протести за оставка на министерот за здравство Никола Тодоров, поради смртта на малата Тамара Димовска по втор пат ќе се одржат в сабота во Велес. Повеќе

Младите учат дома, сонуваат за странство

На последното истражување на Реактор, околу 40 проценти од младите одговориле дека за пет години својата иднина ја гледаат во друга држава. Повеќе

Сетстат и Попов со „Се плашам од Македонци“ во МКЦ

„Се плашам од Македонци“ е насловен албумот на СЕТСТАТ, Мирко Попов и Никола Коџабашија, чија концертна промоција ќе се случи утре вечер во киното „Фросина“ во МКЦ во Скопје. Повеќе

Повеќе текстови

Економија

Архивска фотографија.

Јавна и тајна буџетска реалност

Министерот за финансии знае дека се води лоша економска политика, ама очигледно е дека тој нема ниеден пршлен од 'рбетот и дека повеќе ја сака функцијата, отколку својата чест, вели Петар Гошев. Повеќе

Повеќе текстови

СПОРТ

Ракометна репрезентација на Македонија

Цел на ракометарите - пласман во четвртфинале на СП

Светското првенство се одржува во Катар од 15 јануари до 1 февруари. Од ракометна репрезентација велат дека ќе го дадат максимумот за постигнување на добар резултат. Повеќе

Повеќе текстови

Хајд Парк

Откaко опозицијата обелодени дека повеќе од 20 илјади граѓани биле прислушувани, граѓаните велат дека се исплашени за својата приватност. Повеќето од нив велат дека се повнимателни што зборуваат на телефон, но не очекуваат правна разврска на случајот.

Откaко опозицијата обелодени дека повеќе од 20 илјади граѓани биле прислушувани, граѓаните велат дека се исплашени за својата приватност. Повеќето од нив велат дека се повнимателни што зборуваат на телефон, но не очекуваат правна разврска на случајот.

Погледни го видеото

Анкета

Анкети архива