четврток, април 17, 2014 Скопје 11:53

Македонија

Граѓаните задоволни од претседателот Иванов

Граѓаните имаа можност на претседателот Ѓорге Иванов во Народната канцеларија во Скопје да му ги пренесат своите ставови, мислења, но и препораки и пофалби за неговата досегашна работа.

Претседателот Ѓорге Иванов на средба со граѓани во Народната канцеларија во Скопје.
Претседателот Ѓорге Иванов на средба со граѓани во Народната канцеларија во Скопје.
Големина на буквите - +
Седнати на иста маса со претседателот Ѓорѓе Иванов граѓаните имаа можност во Народната канцеларија во Скопје да му ги пренесат своите ставови, мислења, но и препораки и пофалби за неговата досегашна работа.
Мојата перцепција за претседателот на Република Македонија е дека не се работи за политичар кој ги штити интересите за покачување на својот рејтинг или пак работи во интерес на неговата партија, туку од она што го гледам мислам дека се работи за патриот кој работи исклучиво за интересите на својата држава.

Освен во главниот град ваков тип на канцеларии се отворени и во Битола и Тетово како резултат на заложбите на претседателот преку непосреден контакт граѓаните да имаат можност да ги изложат нивните иницијативи, предлози и сугестии од јавен карактер.

Еден од присутните, пензионерот Недан Јовановски го праша претседателот како странските државници ги разбираат неговите препораки и дали ја разбираат состојбата во нашата држава.

„Одговорот беше дека странските државници постојано се менуваат и постојано треба да се инсистира на решавањето на прашањето за името со нашиот јужен сосед, прашањето за нашиот идентитет.“
Претседателот Ѓорге Иванов на средба со граѓани во Народната канцеларија во СкопјеПретседателот Ѓорге Иванов на средба со граѓани во Народната канцеларија во Скопје
x
Претседателот Ѓорге Иванов на средба со граѓани во Народната канцеларија во Скопје
Претседателот Ѓорге Иванов на средба со граѓани во Народната канцеларија во Скопје

Исмаил Бахтијари се интересираше за перспективата на младите во земјата и што државата презема во таа насока.
„Ми одговори дека во тек се инвестиции во Македонија и со тие инвестиции се отвараат нови работни места за младите. На средбата мi напомена и дека е вклучен во многу проекти  поврзани со младински активности и ги подржува младите и ги разбира нивните проблеми.“

Граѓаните на крајот беа задоволни од одговорите што ги добија.

„Мојата перцепција за претседателот на Република Македонија е дека не се работи за политичар кој ги штити интересите за покачување на својот рејтинг или пак работи во интерес на неговата партија, туку од она што го гледам мислам дека се работи за патриот кој работи исклучиво за интересите на својата држава.“

„Од одговорот што го добив од претседателот сум навистина задоволен, видов дека има разбирање за сите проблеми.“​
Ѓорге Иванов - средба со граѓаниi
|| 0:00:00
...
 
🔇
X
07.11.2012
Соживотот, како ја гледа иднината, каква е перспективата на младите во Македонија, беа некои од прашањата на граѓаните до претседателот Ѓорге Иванов. Некои, пак, дојдоа само за да го пофалат колку е добар претседател, а некои носеа и подароци. Тој денеска оствари средба со граѓани во Народната канцеларија во Скопје.
Преку народните канцеларии граѓаните имаат можност да се запознаат со активностите на Претседателот. Но се уште немаат информации колку граѓани ги посетиле и за што најмногу се интересираат. Народната канцеларија во Скопје беше отворена во април 2010 година.
Овој форум е затворен
Коментирајте
     
Нема коментари во овој форум. Бидете први и дадете коментар.

Слушајте не:

Мултимедиа

Вашата JavaScript е исклучена или имате стара верзија на Adobe Flash Player.Спуштете ја новата верзија на Flash player.
Путин демантира руско воено присуство во Украинаi
|| 0:00:00
...
 
🔇
X
17.04.2014
Рускиот претседател Владимир Путин на денешната сесија на која одговора на прашања поставени од граѓаните изјави дека обвинувањата за руска инволвираност во источна Украина се глупости.
Видео

Видео Путин демантира руско воено присуство во Украина

Рускиот претседател Владимир Путин на денешната сесија на која одговора на прашања поставени од граѓаните изјави дека обвинувањата за руска инволвираност во источна Украина се глупости.
Видео

Видео Тројца проруски милитанти убиени во источна Украина

Украинскиот министер за внатрешни работи Арсен Аваков соопшти дека тројца проруски активисти биле убиени во близина на Мариупол во источна Украина. Тој прецизира дека во инцидентот имало и 13 ранети милитанти, додека 63 биле уапсени.
Видео

Видео Борбени возила со руски знамиња во источна Украина

Вооружени лица со маскирни униформи и борбени возила го запоседнаа градот Совјанск во источна Украина.
Видео

Видео Про-руските сепаратисти делат оружје

Градоначалничката на Словјанск изјави дека про-руските сепаратисти го одзеле оружјето од полицијата во градот и го делат на локални жители. Таа тврди дека мнозинството сака да остане во Украина.
Видео

Видео Сепаратистички лидер во Славјанск, Украина, бара помош од Путин

Вјачеслав Пономаров, сепаратистички про-руски лидер во источниот украински град Славјанск, на прес конференција побара од рускиот претседател Владимир Путин да им помогне.
Повеќе